İnternette Başarılı Satış Taktikleri

İnternette Başarılı Satış Taktikleri

Burada size satışlarınızı arttıracak 5 başarılı pazarlama tekniğini sunacağız. Hepsinin uygulaması basit ve her sektörde kullanışlı.

Burada size satışlarınızı arttıracak 5 başarılı pazarlama tekniğini sunacağız. Hepsinin uygulaması basit ve her sektörde kullanışlı.

1. Yeni bir şeyler eklemeye devam edin
İşinize her seferinde yeni bir şeyler eklemeye devam ettikçe daha fazla satış yapma fırsatı elde edersiniz.Örnek olarak web sitenize yeni bilgiler ekleyerek olabilir. Müşterilerin sitenizi ziyaret edip yeni bilgileri görmesi satışınızı arttırabilir.
Yeni eklenen bir ürün 3 şekilde satışınızı arttırabilir.
- Hali hazırdaki ürünlerinize ilgisi olmayan yeni müşteri kitlesini kendine çekebilir.
- Önceden müşteriniz olan insanlar ve bu eklediğiniz yeni ürüne de sahip olmak isteyen müşterilere satış yapabilirsiniz.
- Bu eklediğiniz yeni ürün ile önceden satışını yaptığınız bir ürünü birleştirip yeni bir kampanya oluşturarak satışları arttırabilirsiniz.

2. Değerli bir kaynak olun Müşterileriniz için sattığınız ürünle alakalı değerli bir kaynak olun. Sattığınız ürüne hakim olun ve ücretsiz bilgi ve destek verin. Müşterilerinizin daha hızlı, daha kolay, daha az pahalı bir şekilde yapabilmesini sağlayın.Sizden yardım istemek için her gelişlerinde yeni bir şey satmak için fırsatınız olur.

3. Rakiplerinizden bir farkınız olduğunu gösterin Müşterilerin aynı ürünü veya benzer ürünü satan rakip firma yerine sizi tercih etmeleri için bir sebep bulun veya oluşturun. Mesela daha hızlı mı yapıyorsunuz, daha kolay mı sağlıyorsunuz, daha çok mu ilgi gösteriyorsunuz veya daha iyi bir garantiniz mi var?

Rakip firmada olmayıp da sizde olan avantajı belirleyin ve bu avantajın promosyonunu tüm reklamlarınızda belirtin. Rakip yerine sizden alışveriş yapmanın ayrıcalığını gösterin ve satışlarınız otomatik olarak artsın.

4.Yaptığınız işin sonuçlarını kullanarak promosyon yapın. Müşterileriniz tam olarak siz ürününüzü veya servisinizi değil onları kullanarak elde edecekleri yararı düşünürler. Mesela bir araba alıcısı güvenli bir ulaşım aracı olmasını düşünür. Diş hastaları hiç bir acı çekmeden sağlıklı ve güzel görünen dişlere sahip olmayı ister.

Web sitenizin, satış mektuplarınızın ve diğer satış mesajlarınızın yaptığınız iş sonucunda vaat ettiklerinizin promosyonunu yaptığına emin olun.

5. Değişime sıcak bakın İş hayatınızdaki en büyük mücadeleyi değişimde yaşarsınız. Belirli bir iş dalı zamanla çok büyüyebilir ve rakipler çoğalabilir, teknoloji gelişebilir.

Değişimi bekleyin ve ona hazırlıklı olun. Gelirinizin düşmesini beklemeden harekete geçin.Değişimin işaretleri gelmeye başladığında sizde hemen harekete geçerek zamana ayak uydurun.

Etiketler: